20. 7. 2015

Rebeka opouští facebook

Rebeka napsala: · 
Pěkné odpoledne přeji všem,
jsem na FCB asi od roku 2008 a dospěla jsem po dlouhodobém přemýšlení k závěru, že pro mě nastal čas, abych Facebook opustila.
Jestliže začnu postupně odebírat přátele z FCB, pak si to prosím neberte osobně. Jen se snažím po sobě profil "co nejvíce uklidit". Ke konci tohoto týdne profil na FCB zruším. Kdokoliv bude chtít, může být i nadále se mnou zůstat v kontaktu a může mi napsat na můj e-mail: siander@siander.cz.
Čtenáři mého blogu mohou i nadále sledovat můj blog a aktivovat si zdarma službu RSS, která Vás upozorní na můj nový blog na Vašem e-mailu: http://siander.blog.idnes.cz/
Čtenáři mých knih a novinek mohou zavítat na můj web, který se budu snažit co nejrychleji předělat, obnovit a aktualizovat: www.siander.cz
Děkuji za všechna milá slova, povzbuzování a nové kontakty!
Děkuji však i za pochopení tohoto mého kroku, Rebeka 
-----------------------------------
Tomáš napsal:
No, jak myslíte, Rebeko. Klidně si mě odeberte jako prvního. Jistě, pokud pro Vás nemá facebook smysl, není třeba, abyste na něm byla. Já mám svůj blog také, ale myslím, že ho z mých tzv. facebookových přátel občas navštěvuje jen málokdo.Konkrétně vím z těch mých skoro šesti set fcb. přátel jen o jednom. A ten ho zná ještě dříve, než jsme byli všichni na facebooku. Facebook má hodně nevýhod, ta hlavní je, že je velmi nepřehledný a člověk na něm po čase obtížně hledá i své vlastní příspěvky, natož příspěvky někoho jiného. Má však i některé výhody, které Vy jako samotářka těžko oceníte. Dají se na něm vytvářet tzv. Události. Někdo se chce sejít s určitou skupinou lidí a tak jim dá přes fejsbúk jednoduše na vědomí kdy, kde a co se tam bude dít. Kupodivu jsem se pomocí facebooku za těch pět let seznámil osobně s mnoha lidmi, se kterými bydlíme poblíž sebe celý život a bez facebooku bychom se osobně nikdy nepoznali. Facebook je oboustranně komunikační prostředek, nikoli jen jednostranný. Ne všichni lidé si píšou blog nebo mají své stránky. Nějak si nedovedu představit, že bych třeba jen jednou týdně vyhledával šest set osobních blogů nebo stránek. Docela mě mrzí, že jsem Vás nepoznal osobně, protože nejste z Prahy a nezúčastňujete se v Praze značného množství autorských čtení, vernisáží nebo amatérských koncertů. Ale ani o Vás bych se blíže nedozvěděl, nebýt facebooku a také, že jsem si vzpomněl na Vaše jméno v souvislosti s jedním pořadem v Českém rozhlase. Přeji Vám, ať se Vám bez facebooku daří lépe. A když nebude, jistě se sem můžete časem vrátit. Zdravím vás! Tomáš. (P.S. Pokud byste hledala můj blog, jeho adresa je vepsána v mé profilové fotografii, tzv. ikonce) 

Žádné komentáře:

Okomentovat